Daha önce hiç yoga yapmadım, Stüdyo Nada ile yogaya başlayabilir miyim?

Elbette. Canlı yayınlanan başlangıç seviyesi yoga derslerinin tümüne katılabilirsin. Dersine katıldığın eğitmenlerle daha önce yoga yapmadığını paylaşmanı tavsiye ederiz. Eğitmenler buna göre yönlendirmelerini yapacaktır.

Hangi dersin benim için uygun olduğunu nasıl anlayacağım?

Sayfamızdaki dersler bölümündeki açıklamaları inceleyebilir ve dersler hakkında bilgi edinebilirsin. Eğer bunlar aradığın cevabı bulmakta sana yeterli gelmezse her zaman iletişim formu ya da e-mail üzerinden bize ulaşabilirsin.

Boyun ya da bel fıtığı gibi fiziksel rahatsızlıklarım var. Doktor tavsiyesiyle yoga yapıyorum, hangi derslere katılabilirim?

Ders açıklamalarında göreceğin Nada Holistic Yoga Terapi derslerine katılmanı öneririz. Onun dışında destekli Nada Soul Yin Yoga dersleri ve kendi beden sınırını koruduğun Nada Base Yoga 1 başlangıç yoga derslerine katılabilirsin. Derslerden önce ise eğitmenlere rahatsızlıklarınla ilgili bilgi vermeni tavsiye ederiz.

Pratik yaparken ne giymeliyim?

Spor yaparken kullanabileceğin rahat kıyafetler giymeni öneriyoruz.

Esnek değilim yoga yapabilir miyim?

Yoga yapmak için esnek olmak gerekmez. Kendi beden sınırların içinde yoga yapman mümkün.

Haftada ne kadar sıklıkta yoga yapmalıyım?

Pratik sıklığı herkes için değişiyor, ancak düzenli ve sürdürülebilir bir pratik kazanmanın beden ve zihin üzerindeki olumlu etkileri olduğu biliniyor. Kendi kişisel pratiğini oluşturmak için haftalık canlı ders programını inceleyerek ihtiyacına göre günlük olarak derslere katılabilirsin

Pratik öncesi yemek yiyebilir miyim?

Pratikten en erken 1,5 - 2 saat önce yemek yemiş olmanı öneririz.

Kimler yoga yapabilir?

Her yaştan, herkes yoga yapabilir.

Ne kadar zaman sonra ileri seviye pozları yapabilirim?

Bu sorunun herkes için geçerli olacak bir cevabı yok ne yazık ki. Burada devreye eklem ve kas sınırlarımız giriyor. Her beden birbirinden farklı ve her bedenin bir pozu yapma şekli de birbirinden farklı olabilir. Bu sorunun cevabını kendi bedeninde ve pratiğinde bulman daha doğru olacaktır.

Ders sırasında yapamadığım pozlar oluyor, bu pozları nasıl yapabileceğim?

Derslerde yapamadığın pozların olması çok normal. Her beden birbirinden farklı, dersler seviyelere göre ayrılmış olsa da bunun her zaman herkes için kesin doğru olmasını beklemiyoruz. Eğer zorlandığın pozlar oluyorsa, her zaman seçtiğin bir poza veya çocuk pozuna gelip dinlenmek bir seçenek. Düzenli pratik ve çalışmayla bazı pozların kolaylaştığını göreceksin.

Canlı derslere nasıl katılabilirim?

Üyeliğini oluşturduktan sonra aylık veya uzun dönemli abonelikleri satın alabilirsin. Ardından haftalık canlı ders programı üzerinden ders rezervasyonunu tamamlayarak maile gelecek ve üyelik sayfanda gözükecek zoom linkine tıklayarak ders saatinde, derse istediğin yerden katılabilirsin.

Canlı dersler sırasına kameram açık mı olmalı?

Canlı dersler sırasında kameranı açık tutmak senin tercihin, bir zorunluluk yok. Ancak eğer kameran açık olursa, eğitmen seni görebilir ve yönlendirmede bulunabilir.

Canlı derslere ne zaman rezervasyon yapabilirim?

Haftalık canlı ders programı üzerinden seçtiğin derse rezervasyon yapabilirsin. Ancak dersten en az 2 saat önce derse rezervasyonu tamamlanmış olman gerekir.